Pralko-suszarki – wady i zalety

Pewnie niektórzy zastanawiają się, jaki sprzęt wybrać do prania: klasyczną pralkę i czy może pralko-suszarkę. Wydaje się, że to drugie rozwiązane jest bardziej optymalne. Ale nie dla wszystkich, ponieważ ma też swoje wady.

Zobacz nasz ranking pralek.

Pralko-suszarka – do małego metrażu i niewielkiej rodziny

Pralko-suszarka to bardzo dobry wybór, gdy ma się na przykład niewielkie mieszkanie bez balkonu, gdzie nie ma wspólnej suszarni, a w domu brak jest miejsca na rozkładanie stojącej suszarki lub rozciąganie linek pod sufitem w łazience. Dzięki takiemu urządzeniu oszczędzi się miejsce, ponieważ ma się na tej samej powierzchni pralkę i suszarkę jednocześnie. I to wszystko w jednej cenie zakupu. Oddzielnie te urządzenia, nie tylko zajmowałyby więcej miejsca, ale również drożej kosztowały.

Wadą takiego rozwiązania jest natomiast fakt, że w bębnie piorącym takiego urządzenia może być mniej miejsca na brudy niż w przypadku samej pralki. Suszarka też nie pomieści jednorazowo całego prania, więc dla dużej rodziny może to być pewna niedogodność. Poza tym w przypadku awarii suszarki nie możemy też korzystać zarówno z niej, jak i samej pralki. Dlatego też lepiej zaopatrzyć się w taki sprzęt renomowanego producenta, który zapewni długi czas bezawaryjnej pracy, a w przypadku usterki sprawny gwarancyjny i pogwarancyjny serwis.

Czy mocno hałasuje i jakie ma dodatkowe funkcje?

Decydując się na kupno pralko-suszarki warto jednak przedtem zwrócić uwagę na kilka parametrów. Należy wybrać tak dużą wielkość bębna, jak to jest możliwe do warunków lokalowych i finansowych. Istnieją również pralko-suszarki, których ładowność prania i suszenia jest jednakowa i wynosi na przykład 6 kilogramów. Nie trzeba więc go dzielić.

Innym bardzo ważnym parametrem jest również energooszczędność takiego urządzenia. Mimo trochę większej ceny, warto jednak wybrać sprzęt, który ma wysoką klasę energetyczną, czyli A lub B. To na pewno w dłuższej perspektywie się opłaci. Można tez zainteresować się dodatkowymi systemami mogącymi zmniejszyć zużycie prądu nawet do 50 procent.

Warto też przed zakupem sprawdzić, jaki hałas wytwarza urządzenie oraz jakie dodatkowe funkcje ma wybrany sprzęt. Oczywiście oprócz wysokiej jakości prania i wirowania. Można znaleźć na rynku taki, który pozwala na ochronę w czasie suszenia najbardziej delikatnych tkanin lub też ma system parowego odświeżania. Przydają się także funkcje dobierające właściwą temperaturę oraz inne parametry suszenia, aby uzyskać potrzebny wynik, na przykład ekstra suche, do prasowania lub do szafy.

Pralko-suszarki – gdzie kupić?

     

Pralko-suszarki godne polecenia:

Optymalny wybór (cena/jakość) –> Whirlpool FWDG86148BPL
Wszystkie bajery (ale bez przepłacania) –> SAMSUNG WD90T754ABH
Duża pojemność suszenia –> Toshiba TWD-BJ90W4PL (rzadko spotykane, że pojemność suszenia i prania są takie same) albo Whirlpool FWDG 971682E WSV EU N
Bardzo cicha pralko-suszarka (w bardzo dobrej cenie) –> Candy SmartPro CSOW 4855TWE/1-S

Dodaj komentarz