Pralki do zabudowy

Często ze względów estetycznych rozważamy “schowanie” pralki w zabudowie w łazience. Ponadto, w przypadku łazienek bardzo małych, w których pomieszczenie wszystkiego jest bardzo trudne, rozsądnym pomysłem jest przeniesienie choćby pralki do kuchni. To rozwiązanie bardzo wygodne, które pozwoli uniknąć wielu niedogodności. W tych wypadkach warto wybrać wybrać pralki przeznaczone do zabudowy, co daje znacznie więcej możliwości ulokowania sprzętu.

Zobacz nasz ranking pralek.

Co należy mieć na uwadze wybierając pralkę do zabudowy?

Warto pamiętać o tym, że wszystkie pralki produkowane są w standardowych wymiarach (szerokość 60 cm, głębokość 55 cm, wysokość około 65 cm), dzięki czemu bez większych problemów powinny dopasować się do standardowych łazienkowych lub kuchennych mebli. W tym przypadku najważniejszą kwestią jest odpowiednie ulokowanie i montaż urządzenia. To właśnie te dwa czynniki będą decydowały o funkcjonalności sprzętu w innym niż łazienka pomieszczeniu. Jest to także istotne z punktu widzenia gwarancji od producenta. Każda nieprawidłowość w użytkowaniu czy montażu, prowadząca do niewłaściwego funkcjonowania urządzenia powoduje jej przerwanie.

Przy montażu pralki do zabudowy przede wszystkim należy pamiętać o:

  • zachowaniu odpowiednich odległości pralki od innych mebli czy ścian (najbardziej optymalne odległości od innych obiektów to 10 cm z tyłu urządzenia i po 2 cm po bokach);
  • umieszczeniu pralki w miejscu, w którym jest swobodny dostęp do gniazdka elektrycznego;
  • o tym, że pralka może wylać, więc lepiej żeby nie stała w miejscu gdzie może to spowodować niebezpieczeństwo (np. obok piekarnika).

Ponadto wybierając taką pralkę należy pamiętać także o tym, że:

  • do zabudowy nadają się wyłącznie modele ładowane od frontu,
  • ładowność pralek do zabudowy bardzo często jest nieco mniejsza od urządzeń wolnostojących.

Niezależnie jednak od tego, czy wybór dotyczy modeli pod zabudowę czy też wolnostojących warto zwracać uwagę na energooszczędność urządzenia, maksymalną prędkość wirowania oraz typy dostępnych programów prania. Są to w zasadzie te same parametry co dla wszystkich pralek przedstawione tutaj – Jaką pralkę kupić?

Pralka do zabudowy czy wolnostojąca?

Pralka do zabudowy swoje zastosowanie znajdzie zarówno w łazience, jak i w kuchni (kiedy to pierwsze pomieszczenie jest za małe). Jednak należy liczyć się z tym, że koszt jej zakupu będzie nieco wyższy niż w przypadku urządzenia wolnostojącego. Warto także mieć na względzie pewne trudności w demontażu pralki w zabudowie, na wypadek konieczności naprawienia występujących usterek. Różnice pomiędzy pralkami pod zabudowę a wolnostojącymi najbardziej widoczna jest w przypadku zastosowanego systemu wentylacji. Dlatego też nigdy, pod żadnym pozorem standardowe pralki nie powinny być umieszczane w zabudowie. Pod względem konstrukcji i wentylacji nie są do tego przystosowane.

Pralki do zabudowy – gdzie kupić?

     

Pralko-suszarki godne polecenia:

Pralka do zabudowy dla oszczędnych (niska cena i rozsądne zużycie energii) –> Amica AWBI6122LCB
Optymalny wybór środka –> WHIRLPOOL BI WMWG91484PL 
Pełna opcja (przede wszystkim cicha) –>  Electrolux EW7F348SI

Dodaj komentarz