Marki pralek – czy mają znaczenie?

Wybór pralki to dla większości z nas niełatwe zadanie. Znajomość szczegółów technicznych na ich temat nie jest częsta. Jednocześnie jest to urządzenie, które używamy bardzo często, a ewentualna awaria może mieć bardzo przykre skutki. Na przykład zalanie mieszkania. Tym bardziej warto zatem zaufać renomowanemu producentowi, który gwarantuje nam jakość swojego wyrobu. W razie jakichkolwiek problemów taki producent zapewni też łatwość i szybkość naprawy gwarancyjnej. Co jeszcze proponują niektórzy z uznanych producentów, co wyróżnia ich na tle konkurencji?

Zobacz nasz ranking pralek.

Bosch – pralki z ciekawymi rozwiązaniami ekologicznymi

Jednym z producentów dobrej jakości pralek jest niemiecki Bosch. Producenta tego oprócz przysłowiowej niemieckiej precyzji wykonania wyróżnia kilka rozwiązań, które wpływają na ekologiczność pralek. Część modeli oferuje między innymi dozowanie detergentu przez samo urządzenie! Proszek trzeba uzupełnić mniej więcej raz na dwadzieścia użyć pralki. Urządzenie samo dobierze właściwą ilość detergentu. Jest to opłacalne dla naszych finansów, ale także korzystne dla środowiska. Do tego pralki Boscha mogą być obsługiwane przez aplikację, która daje możliwość zarządzania poborem energii ze źródeł fotowoltaicznych. To idealne rozwiązanie, jeżeli mieszkasz w domu i chcesz zainwestować we własne, odnawialne źródło energii.

 

Miele – wysoka jakość i troska o Twój portfel

Kolejny niemiecki producent pralek to Miele. Firma oferuje urządzenia wykonane w niezwykle wysokiej jakości, a do tego mających rozbieralny system piorący. Oznacza to, że po ewentualnej awarii wystarczy wymienić jeden element, a nie cały mechanizm. Do tego część modeli tego producenta posiada system, który waży pranie – i pod tym kątem dobiera ilość detergentu, wody oraz czas prania. Tym samym oszczędza środki czyszczące, wodę i prąd. Choć nie są to urządzenia tanie, inwestycja może się szybko zwrócić poprzez oszczędności w innych wydatkach!

 

Gorenje – dużo możliwości przy korzystnej cenie

Gorenje to duma słoweńskiego przemysłu, a jednocześnie firma, która dzięki nieco niższym niż na Zachodzie Europy kosztom produkcji oferuje w tych samych przedziałach cenowych więcej opcji niż na przykład marki niemieckie. Bęben ze żłobieniami w kształcie fal to coś, co wyróżnia modele Gorenje – i zapewnia mniejszą liczbę zagnieceń. Technologia IonTech wykorzystuje jonizację by usuwać zabrudzenia w niższych niż konkurencja temperaturach i z mniejszą ilością detergentu. Dzięki czemu oszczędzasz na rachunkach, ale także Twoje ubrania będą jak nowe przez dłuższy czas.

Którą markę pralki wybrać?

Podsumowując, praktycznie każdy renomowany producent pralek ma do zaoferowania własne, ciekawe rozwiązania, które wpływają czy to na jakość prania, czy na koszty eksploatacji prania. Co będzie najlepsze w naszym przypadku, zależy od tego, jakie mamy potrzeby i ile chcemy wydać na pralkę. Aby dokonać najlepszego wyboru, warto zatem przyjrzeć się temu, co polecają specjaliści – przeczytać dłuższy poradnik albo skonsultować się z rankingiem pralek.

Dodaj komentarz